+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Општи електрични алати>Аголна мелница

M3106
1
2
3
4

Агол мелница 115мм / 125мм со 3-позиција анти-вибрациска рачка-M3106A / M3106B

Button Копче за заклучување на вретеното за лесно менување на дискот.

● Целосно прилагодлив штитник за брзо ослободување.

Indicator Индикатор за напојување за безбедносна цел.

● Мек зафат за удобно работење.

1606975649218025.png

 • карактеристики
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

Guard Заштита на тркалото без алат за брзо и лесно прилагодување.

Lock Вретено заклучување за лесно менување на тркалото.

● Ротирачка задна рачка со мек зафат.

Indicator Индикатор за вклучување.

Switch Прекинувач со целосна должина со функција за заклучување.

● Мек почеток.

Dia Дија дија: 115мм / 125мм

спецификации
M3106AM3106B
про_01230V / 50HZ230V / 50HZ
31100W900W
1605249600630992.png6000-12000r / мин6000-12000r / мин
1115mm / 125mm115mm / 125mm

про_06

про_07

про_08

64.5 × 40.5 × 37.5 см / 2 парчиња (кутија во боја)

10.2/11.7 кг (кутија во боја)

576/1192/1400 парчиња (кутија во боја)

64.5 × 40.5 × 37.5 см / 2 парчиња (кутија во боја)

10.2/11.7 кг (кутија во боја)

576/1192/1400 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • недефиниран

  Пантер

 • недефиниран

  Страна ханле

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран

                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com