+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Општи електрични алати>Аголна мелница

M3102D
1
2
3

Мелница за агол на долга рачка од 1200w со постојана брзина-M3102D

Button Копче за заклучување на вретеното за лесно менување на дискот.

● Целосно прилагодлив штитник за брзо ослободување.

Indicator Индикатор за напојување за безбедносна цел.

● Променлива брзина за различни апликации.

1606975649218025.png

 • карактеристики
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

● Долга рачка.

Guard Заштита на тркалото без алат за брзо и лесно прилагодување.

Lock Вретено заклучување за лесно менување на тркалото.

Indicator Индикатор за вклучување.

● постојана брзина.

Dia Дија дија: 115мм / 125мм.

● Широки апликации: Широко се користи за сечење, мелење, брусење и отстранување на 'рѓа на разни материјали, како што се табла, метал, плочки и цевки.

спецификации
M3101D
про_01230V / 50HZ
31200W
1605249600630992.png5000-10000 / мин6000-12000 / мин
1115mm / 125mm / 150mm

про_06

про_07

про_08

44.5 × 34.5 × 27 см / 6 парчиња (кутија во боја)

15/16.5 кг (кутија во боја)

4080/8424/9939 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • недефиниран

  Пантер

 • недефиниран

  Страна ханле

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран

                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com