+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Општи електрични алати>Машина за сечење

БР2103-21
БР2103-22

Преносна лента за пила со капацитет за сечење 127мм со сечило за пила 14TPI и LED светло, заклучување на прекинувачот-R2103-2

недефиниран

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

● Надворешен пристапен четка за практичност и подолг век на траење на моторот.

● Атрактивно дизајнирана лост за лесно ослободување и осветлување на сечилото на пилата.

● Со прекинувач за заклучување.

● ЛЕД работно светло ги осветлува темните работни површини за прецизно сечење.

Видео

спецификации
R2103-2R2103-2
про_01230-240V ~ 50Hz230-240V ~ 50Hz
про_030.7-2.4м / с0.7-2.4м / с
недефиниран127mm × 127mm127mm × 127mm
недефиниран1140 mm (L) x12.5 mm (Ш) x0.6 mm (дебел)1140 mm (L) x12.5 mm (Ш) x0.6 mm (дебел)

про_06

про_07

про_08

59 × 20.5 41.5 / 1 парчиња (кутија во боја)

17/18 кг (кутија во боја)

560/1160/1360 парчиња (кутија во боја)

57 × 39 × 43/2 парчиња (BMC)

21 / 22 кг (BMC)

580/1210/1420 парчиња (BMC)

додатоци
 • недефиниран

  Пакување

 • недефиниран

  Блејд

 • недефиниран

  Клучφ3

 • недефиниран

  Подлога од леано железо, соодветна

 • недефиниран

  Печат метална основа, погодна за сите модели

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com