+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Општи електрични алати>Машина за сечење

KX355D
KX355D-1
KX355D-2
KX355D-3

2600W Електричен 14 "Секач за дискови Кружна пила Бетонска пила Агол на сечење агол на напојување

● Гумениот штит ги штити раката и моторот на операторите од остатоци Интегрираната млазница може да се поврзе со правосмукалка за почиста работна околина.

Guard Прилагодлив штитник за длабочина за конзистентно сечење и водечки тркала на алатот обезбедуваат непречено движење по површинскиот материјал.

недефиниран

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

● Стабилно и мазно сечење. Електрична бетонска пила со мотор со динамичко балансирање, што ќе направи помалку вибрации додека се користи за да се обезбеди стабилно сечење.

Control Контрола на остатоци и прашина. Интегрирана порта за прашина за испуштање на остатоци од сечење и прашина; Прилог на водна линија за ладење на сечилото при влажно сечење.

● Широка примена. Моторот 2600W нуди моќ за лесно сечење на различен камен материјал со максимална длабочина на сечење од 5 ", одлична за употреба дома, градилиште и фабрика.

● Безбедносна работа. Заштита од преоптоварување за да се избегне прекумерна струја; Опремен со GFCI за да се намали ризикот од опасности од шок; UL кабелот гарантира безбедност при употреба.

● Издржлив во употреба. Мек стартер за голема заштита на моторот подолго време користејќи; Главното тело е направено од алуминиум и пластика за долг животен век.

KX355D- 中性 说明书 (永隆 帮忙 排版

Видео

спецификации
KX355D
про_01230-240V110-120V~ 50-60Hz
про_022600W
про_034300r / мин
недефиниран125mm
недефиниран355mm

про_06

про_07

про_08

58.5 × 54.5 × 30 см / 1 парчиња (кутија во боја)

12/14 кг (кутија во боја)

290/600/710 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • недефиниран

  Блејд

 • недефиниран

  Пантер

 • недефиниран

  Црево

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com