+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Сандер за гипс картон

R7236
1
2
3

600W / 710W Сандер за сушење Speedидови со прилагодлива брзина со LED светло-R7236

● ДОЛГО ДОСТИГНЕТЕ САНДЕР

● Задоволен живот

● ПРОЦИЗИРАН МОТОР

未 标题 -4

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

Segment Сегментот на четкичката може лесно да се одвои за да се изшкурка по рабовите и во непријатни положби.

● ДОЛГО ДОСТИГНЕТЕ САНДЕР

Долга 190 см е идеална за брусење на тавани, десно до работ.

● Ергономски мек зафат за заштеда на енергија и не заморна работа.

● Со оваа поддршка за да се заштити цревото за извлекување од деформација кога машината стои на подот. Прилагодете ја моќноста на извлекување свртувајќи се налево или надесно, балансирајќи ја моќта на вадење на различни правосмукалки, при што ќе пристигнете совршена работа за брусење

● Задоволен живот

Робусниот погонски систем ја пренесува енергијата ефикасно на подлогата за шмирглање и обезбедува долг век на траење.

● ПРОЦИЗИРАН МОТОР

Преден позициониран мотор за префрлување на брзината со брзина директно, обезбедувајќи долг век на траење.

. Прекинувач за заштитен прашина за вклучување / исклучување.

Function LED-светлосна функција кога осветлувањето е недоволно

M Движење за брусење: Ротација

Dia Дијаметар на цевка: 32мм

● Кратка должина (без продолжена цевка): 110 см

● Долга должина (со продолжена цевка): 190cm

● Тежина (без продолжена цевка): 3.7 кг

● Тежина (со продолжена цевка): 4.1 кг

Class Класа на заштита: II

Р7236-ПРИРАЧНИК

Видео

спецификации
R7236
про_01230V / 50Hz
про_02600W / 710W
про_03600-1500rpm
недефиниран225mm
недефиниран215mm

про_06

про_07

про_08

115 × 56 × 25 см / 2 парчиња (кутија во боја)

15/16.5 кг (кутија во боја)

360/740/868 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • недефиниран

  Адаптер Φ35мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ47мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ38мм

 • недефиниран

  Црево 4м

 • 1607481271487955.jpg

  Клуч φ5

 • недефиниран

  Комплет хартија за песок (60 # 80 # 120 # 150 # 180 # 240 # секое 1 парче)

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com