+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Сандер за гипс картон

R7232
1
2
3

600W / 710W Машина за сув allид прилагодлива брзина предната позиција на моторот, 2 опции за собирање прашина.-R7232

● 2 опции за извлекување прашина

● ДОЛГО ДОСТИГНЕТЕ САНДЕР

● Задоволен живот

● ПРОЦИЗИРАН МОТОР

未 标题 -4

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

● 2 опции за извлекување прашина

Тој нуди 2 опции за вадење прашина: внатрешно извлекување и надворешно вадење за честички прашина.

● ДОЛГО ДОСТИГНЕТЕ САНДЕР

Долга 190 см е идеална за брусење на тавани, десно до работ.

● Ергономски мек зафат за заштеда на енергија и не заморна работа.

● Со оваа поддршка за да се заштити цревото за извлекување од деформација кога машината стои на подот. Прилагодете ја моќноста на извлекување свртувајќи се налево или надесно, балансирајќи ја моќта на вадење на различни правосмукалки, при што ќе пристигнете совршена работа за брусење

● Задоволен живот

Робусниот погонски систем ја пренесува енергијата ефикасно на подлогата за шмирглање и обезбедува долг век на траење.

● ПРОЦИЗИРАН МОТОР

Преден позициониран мотор за префрлување на брзината со брзина директно, обезбедувајќи долг век на траење.

Dia Дијаметар на цевка: 32мм

● Кратка должина (без продолжена цевка): 110 см

● Долга должина (со продолжена цевка): 190cm

● Тежина (без продолжена цевка): 3.7 кг

● Тежина (со продолжена цевка): 4.1 кг

Class Класа на заштита: II

R7232

Видео

спецификации
R7232R7232
про_01230V / 50Hz230V / 50Hz
про_02600W710W
про_03600-1500rpm600-1500rpm
недефиниран225mm225mm
недефиниран215mm215mm

про_06

про_07

про_08

115 × 56 × 25 см / 2 парчиња (кутија во боја)

15/16.5 кг (кутија во боја)

360/740/868 парчиња (кутија во боја)

115 × 56 × 25 см / 2 парчиња (кутија во боја)

15/16.5 кг (кутија во боја)

360/740/868 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • недефиниран

  Адаптер Φ35мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ47мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ38мм

 • недефиниран

  Црево 4м

 • 1607481271487955.jpg

  Клуч φ5

 • недефиниран

  Комплет хартија за песок (60 # 80 # 120 # 150 # 180 # 240 # секое 1 парче)

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com