+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Сандер за гипс картон

R7249

600W / 710W проширена рачка со регулирана брзина на сув allид сандер за ергономија Дизајн-R7249

● Робусниот систем за возење ја пренесува енергијата ефикасно на подлогата за шмирглање и обезбедува долг век на траење.

● Ергономскиот дизајн со мек зафат овозможува удобно работење.

System Систем за управување со брзини за да се обезбеди издржливост.

未 标题 -4

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

Head Глава за мелење со голем вртежен момент, до 2.8 NM

Segment Сегментот на четкичката може лесно да се одвои за да се изшкурка по рабовите и во незгодни положби. (По избор).

● Пристигнување со најголема должина од 190cm со проширена рачка за лесно изшкуркање на таваните и заштеда на енергија.

Class Класа на заштита: II

● Кратка должина (без продолжена цевка): 135 см

● Долга должина (со продолжена цевка) 135cm-190cm

Видео

спецификации
R7249R7249
про_01230V / 50Hz230V / 50Hz
про_02600W710W
про_03600-1600rpm600-1600rpm
недефиниран225mm225mm
недефиниран215mm215mm

про_06

про_07

про_08

131 × 56 × 26 см / 2 парчиња (кутија во боја)

14.5/15.5 кг (кутија во боја)

294/608/714 парчиња (кутија во боја)

131 × 56 × 26 см / 2 парчиња (кутија во боја)

14.5/15.5 кг (кутија во боја)

294/608/714 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • недефиниран

  Адаптер Φ35мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ47мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ38мм

 • недефиниран

  Црево 4м

 • 1607481271487955.jpg

  Клуч φ5

 • недефиниран

  Комплет хартија за песок (60 # 80 # 120 # 150 # 180 # 240 # секое 1 парче)

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com