+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Сандер за гипс картон

R7233

600W / 710W рачка што може да се преклопи прилагодлива брзина гипс картон 2 опции за вадење прашина-R7233

● 2 опции за извлекување прашина

● ДОЛГО ДОСТИГНЕТЕ САНДЕР

● Задоволен живот

● ПРОЦИЗИРАН МОТОР

未 标题 -4

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

● 2 опции за извлекување прашина

Тој нуди 2 опции за вадење прашина: внатрешно извлекување и надворешно вадење за честички прашина.

● ДОЛГО ДОСТИГНЕТЕ САНДЕР

Продолжува, од 1.1 до 1.65 метри, погодно за различен работен простор.

● Ергономски мек зафат за заштеда на енергија и не заморна работа.

● Со оваа поддршка за да се заштити цревото за извлекување од деформација кога машината стои на подот. Прилагодете ја моќноста на извлекување свртувајќи се налево или надесно, балансирајќи ја моќта на вадење на различни правосмукалки, при што ќе пристигнете совршена работа за брусење

● Задоволен живот

Робусниот погонски систем ја пренесува енергијата ефикасно на подлогата за шмирглање и обезбедува долг век на траење.

● ПРОЦИЗИРАН МОТОР

Преден позициониран мотор за префрлување на брзината со брзина директно, обезбедувајќи долг век на траење.

Dia Дијаметар на цевка: 32мм

● Кратка должина (без продолжена цевка): 110 см

● Долга должина (со продолжена цевка): 165cm

● Тежина (без продолжена цевка): 3.7 кг

● Тежина (со продолжена цевка): 4.1 кг

Class Класа на заштита: II

Видео

спецификации
R7233R7233
про_01230V / 50Hz230V / 50Hz
про_02600W / 710W / 750W600W / 710W / 750W
про_03600-1500rpm/600-1700rpm(750W)600-1500rpm/600-1700rpm(750W)
недефиниран225mm225mm
недефиниран215mm215mm

про_06

про_07

про_08

69.5х56х24.5см (кутија во боја)

13.5 / 15 кг (кутија во боја)

590/1220 / 1430PCS (кутија во боја)

72x48x35cm (BMC)

19.5 / 21 кг (BMC)

470/1000 / 1170PCS (BMC)

додатоци
 • недефиниран

  Пакување

 • недефиниран

  Адаптер Φ35мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ47мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ38мм

 • недефиниран

  Црево 4м

 • 1607481271487955.jpg

  Клуч φ5

 • недефиниран

  Комплет хартија за песок (60 # 80 # 120 # 150 # 180 # 240 # секое 1 парче)

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com