+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Сандер за гипс картон

R7237
1
2
3

600W / 710W рачка што може да се преклопи Прилагодлива брзина на сув allид сандер за ергономија Дизајн-R7237

● 2 опции за извлекување прашина

● ДОЛГО ДОСТИГНЕТЕ САНДЕР

КРАТКО-ПРИСТАПЕТЕ СЕ РАБОТА

● ОДДЕЛЕН СЕГМЕНТ НА ​​ЧЕТКА

● Задоволен живот

未 标题 -4

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

● 2 опции за извлекување прашина

Тој нуди 2 опции за вадење прашина: внатрешно извлекување и надворешно вадење за честички прашина

● ДОЛГО ДОСТИГНЕТЕ САНДЕР

Долга 165 см и идеална за брусење на високи wallsидови и тавани, десно до работ. Ергономско и без напор ракување

КРАТКО-ПРИСТАПЕТЕ СЕ РАБОТА

Непречен работен напредок со должина на машината од 110 см, дури и кога работното место е тесно, пренесувајќи идеја за компактност и ефективност

● ОДДЕЛЕН СЕГМЕНТ НА ​​ЧЕТКА

Отстранлив сегмент на четка за лесно достигнување до работ

● Задоволен живот

Робусниот погонски систем ја пренесува енергијата ефикасно на подлогата за шмирглање и обезбедува долг век на траење

Dia Дијаметар на цевка: 46.6 * 30.3 mm

● Кратка должина (без продолжена цевка): 110 см

● Долга должина (со продолжена цевка): 110cm -165cm

● Тежина (без продолжена цевка): 3.2 кг

● Тежина (со продолжена цевка): 3.5 кг

Р7237-ПРИРАЧНИК

Видео

спецификации
R7237R7237
про_01230V / 50Hz230V / 50Hz
про_02600W / 710W600W / 710W
про_03600-1500rpm600-1500rpm
недефиниран225mm225mm
недефиниран215mm215mm

про_06

про_07

про_08

69.5х56х24.5см (кутија во боја)

13.5 / 15 кг (кутија во боја)

590/1220 / 1430PCS (кутија во боја)

72x46x35cm (BMC)

19.5 / 21 кг (BMC)

470/1000 / 1170PCS (BMC)

додатоци
 • недефиниран

  Пакување

 • недефиниран

  Адаптер Φ35мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ47мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ38мм

 • недефиниран

  Црево 4м

 • 1607481271487955.jpg

  Клуч φ5

 • недефиниран

  Комплет хартија за песок (60 # 80 # 120 # 150 # 180 # 240 # секое 1 парче)

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com