+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Сандер за гипс картон

R7237-CT (1)
R7237-CT (2)
1
2
3

600W / 710W Рачка што може да се преклопи Дизајн на ергономија на гипс картон прилагодлива брзина со двојна глава-R7237-CT

● Едноставен и компактен дизајн резултира со мала тежина и заштедува физичка енергија.

● Ергономскиот дизајн со мек зафат овозможува удобно работење.

System Систем за управување со брзини за да се обезбеди издржливост.

● Уникатен дизајн за да заштедите простор за лесен и лесен транспорт.

未 标题 -4

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

Head Глава за мелење со голем вртежен момент, до 4 NM

● 1 опција за вадење прашина: внатрешно извлекување преку 8 дупки и надворешно извлекување преку работ на подлогата за брусење.

● Продолжува, од 1.1 до 1.65 м; најкратка должина 1.1м, погодна за различен работен простор.

● Брзината може лесно да се прилагоди од 600-1500 вртежи во минута.

M Движење за брусење: Ротација

Class Класа на заштита: II

Dia Дијаметар на цевка: 46.6 * 30.3 mm

● Кратка должина (без продолжена цевка): 110 см

● Долга должина (со продолжена цевка): 110cm -165cm

● Тежина (без продолжена цевка): 3.2 кг

● Тежина (со продолжена цевка): 3.5 кг

R7237-CT-ПРИРАЧНИК

Видео

спецификации
R7237-CTR7237-CT
про_01230V / 50Hz230V / 50Hz
про_02600W / 710W600W / 710W
про_03600-1500rpm600-1500rpm
недефиниран225mm225mm
недефиниран215mm215mm

про_06

про_07

про_08

69.5х56х24.5см (кутија во боја)

13.5 / 15 кг (кутија во боја)

590/1220 / 1430PCS (кутија во боја)

72x46x35cm (BMC)

19.5 / 21 кг (BMC)

470/1000 / 1170PCS (BMC)

додатоци
 • недефиниран

  Пакување

 • недефиниран

  Адаптер Φ35мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ47мм

 • недефиниран

  Адаптер Φ38мм

 • недефиниран

  Црево 4м

 • 1607481271487955.jpg

  Клуч φ5

 • недефиниран

  Комплет хартија за песок

 • недефиниран

  Сет хартија за брусење делта (60 #, 80 #, 120 #, 150 #, 180 #, 240 # секој 1 парче)

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com