+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Сандер за гипс картон

R7241
1
2
3
4

750W електричен сандер за гипс картон со автоматски систем за собирање прашина, 2 ленти LED светла, 6 парчиња дискови за песок и торба за прашина, рачка што се одвојува, 6 променливи брзини-R7241

未 标题 -4

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

LED 10W LED осветлете ја областа за брусење за да го проверите wallидот дали е лесно и јасно мазен.

Design Дизајнот на ергономијата со мек зафат овозможува удобно работење.

● Само-вшмукување, со систем за вадење прашина, не е потребен правосмукалка, што ја прави целата операција за брусење исклучително лесна.

● Одвојување со ладење на моторот и вадење прашина

● Флексибилна подлога за брусење за практично работење при различни wallидни услови.

● Најмала големина во оваа серија, лесна работа. Корисно во различна примена; задача за брусење и мелење во областа на камен, дрво и метал.

● Големата површина на подлогата за брусење обезбедува ефикасна работа.

● Брзината може лесно да се прилагоди од 1500-2700 вртежи во минута.

Function Функција на таванот за работа на горниот таван и со копче за прилагодување на трошоците што лесно го прилагодуваат вшмукувањето во кое било време.

Р7241-ПРИРАЧНИК

Видео

спецификации
R7241
про_01230V / 50Hz
про_02750W
про_031500-2700rpm
недефиниран180mm
недефиниран175mm

про_06

про_07

про_08

62 × 31.5 × 26 см / 2 парчиња (кутија во боја)

7.6/8.6 кг (кутија во боја)

1102/2284/2678 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • недефиниран

  Кеса за прашина

 • недефиниран

  Странична рачка

 • недефиниран

  Црево 2м

 • недефиниран

  Клуч φ5

 • недефиниран

  Комплет хартија за песок (150 # 180 # 240 # 400 # секоја 2 парчиња)

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com