+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Сандер за гипс картон

R7503
1
2
3
4

750W електричен сандер за сув allид со автоматски систем за собирање прашина, 2 ленти LED светла, 6 парчиња дискови за песок и торба за прашина, рачка што може да се оддели, 6 променливи брзини-R7503

Function Функција за заштита од прашина

Cover Одвојлив капак за лесно чистење на прашина.

LED 10W LED светла што ја опкружуваат подлогата со растојание од 3cm до работната површина за да ги осветлат вдлабнатите и подигнати дамки на wallидот.

未 标题 -4

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

● Мек зафат на рачката за удобна употреба

● Извадете ги прашините сами по себе, не е потребен вакуум

● Може да си го цица theидот, заштедувајќи енергија за време на работата

Cover Покривот на подлогата за брусење е прилагодлив

● Променлива брзина: 1500-2700 вртежи во минута

● Мало тело за лесно носење

Видео

спецификации
R7503
про_01230V / 50Hz
про_02750W
про_031500-2700rpm
недефиниран180mm
недефиниран170mm

про_06

про_07

про_08

62 × 31.5 × 26 см / 2 парчиња (кутија во боја)

7.6/8.6 кг (кутија во боја)

1102/2284/2678 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • недефиниран

  Кеса за прашина

 • недефиниран

  Странична рачка

 • недефиниран

  Црево 2м

 • недефиниран

  Клуч φ5

 • недефиниран

  Комплет хартија за песок (150 # 180 # 240 # 400 # секоја 2 парчиња)

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com