+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Сандер за гипс картон

R7240
1
2
3

750W електричен сандер за сув allид со автоматски вакуумски систем за собирање прашина, 6 парчиња дискови за песок 180мм и торба за прашина, рачка што може да се оддели, 6 променливи брзини-R7240

未 标题 -4

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

● Мек зафат на рачката за удобна употреба.

● Извадете ги прашините сами по себе, не е потребен вакуум.

● Може да си го цица theидот, заштедувајќи енергија за време на работата.

Cover Покривот на подлогата за брусење се прилагодува.

● Променлива брзина: 1500-2700rpm.

● Мало тело за лесно носење.

Р7240-ПРИРАЧНИК

Видео

спецификации
R7240
про_01230V / 50Hz
про_02750W
про_031500-2700rpm
недефиниран180mm
недефиниран175mm

про_06

про_07

про_08

62 × 31.5 × 26 см / 2 парчиња (кутија во боја)

7.6/8.6 кг (кутија во боја)

1102/2284/2678 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • недефиниран

  Кеса за прашина

 • недефиниран

  Странична рачка

 • недефиниран

  Црево 2м

 • недефиниран

  Клуч φ5

 • недефиниран

  Комплет хартија за песок (150 # 180 # 240 # 400 # секоја 2 парчиња)

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com