+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Електричен миксер

R6219S
1
2
3
4

1220W / 1400W Електричен миксер малтер Рачен бетонски цементен малтер, прилагодлива машина за мешање на 2 нивоа / променлива брзина со лопатка за мешање 120мм / 140мм, дизајн на волан-R6219S

● мекиот старт спречува неконтролирано прскање додека постојаната контрола на брзината обезбедува постојана брзина дури и промената на полнењето на машината.

● П-сериски миксер: се однесува на разни мешавини на вискозитет, особено во бои за кит, малтер, смола и емулзија.

● Електронски прекинувач за бесконечно променлива контрола на брзината и непречен пренос на електрична енергија; Без прскање дури и при целосна моќност.

● Запчаниците се способни за високи перформанси. Се постигнува максимална ресуктура без загуба на моќност.

未 标题 -4

 • карактеристики
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

PVC 2м ПВЦ кабел H05VV-F 2 * 1.0мм2, приклучок VDE

Type Заштитен тип: Двојна изолација

Class Заштитна класа: класа II

● Голем, солиден 2-степен менувач со оптимални стапки за моќен ток и точна брзина за различни материјали

спецификации
R6310
про_01230V / 50Hz230V / 50Hz230V / 50Hz
про_021220W1400W1600W
про_030-500rpm0-800rpm180-480 / 300-750rpm
недефиниран222
недефиниранM14x2M14x2M14x2

про_06

про_07

про_08

68х37х22см / 2 парчиња (кутија во боја)

15/16.5 кг (кутија во боја)

1010/2090/2456 парчиња (кутија во боја)

68х37х22см / 2 парчиња (кутија во боја)

15/16.5 кг (кутија во боја)

1010/2090/2456 парчиња (кутија во боја)

68х37х22см / 2 парчиња (кутија во боја)

15/16.5 кг (кутија во боја)

1010/2090/2456 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • недефиниран

  Клучеви

 • недефиниран

  Мешање лопатка

сценарио за апликација
 • app01
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com