+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>автомобилски>Топлина пиштол

R1611

1800W 5-парчиња додатоци на млазницата Тежок пиштол со топол воздух со двојна температура (380 ℃ / 580) -R1611

Front Предниот прстен за отстранување овозможува работење на тешко достапни места.

Design Прилагодлив дизајн, овозможувајќи пристап до незгодни места.

未 标题 -4

 • карактеристики
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

Settings 2 поставки на прекинувачот за да дефинирате различна температура и волумен на проток на воздух за различни апликации, заштедувајќи извори на енергија во Максимум.

● Користење на високотемпературен керамички грејач и канал од не'рѓосувачки челик за да се обезбеди издржливост.

Design Ергономичен дизајн, удобно работење.

Front Предниот прстен што се отстранува овозможува работење на места што можат да се достигнат.

Design Прилагодлив дизајн кој овозможува пристап до незгодни места.

спецификации
R1611R1611
про_01230V / 50Hz230V / 50Hz
про_021800W1800W
недефиниранСЦЕНАⅠ / СЦЕНАⅡСЦЕНАⅠ / СЦЕНАⅡ
недефиниран380 ℃ / 580380 ℃ / 580
недефиниран300L / мин 500L / мин300L / мин 500L / мин

про_06

про_07

про_08

54.5х38х28см / 2 парчиња (кутија во боја)

12/13 кг (кутија во боја)

3680/7610/8920 парчиња (кутија во боја)

64.5х33х31см / 6 парчиња (БМЦ)

15 / 16.5 кг (BMC)

2496/5268/6180 парчиња (BMC)

додатоци
 • недефиниран

  Пакување

 • недефиниран

  Млазница за заштитно стакло

 • недефиниран

  Млазница за рефлектор

 • недефиниран

  Намалувачка млазница

 • недефиниран

  Рамна млазница

 • недефиниран

  Стругалка и рачка

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран


 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com