+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>автомобилски>Топлина пиштол

R1610

Комплет за пиштол со топол воздух од 1800W со променлива температура (50 ℃ -580) за отстранувач на бои / стриптизе, подобрување / реновирање на домот-R1610

Front Предниот прстен за отстранување овозможува работење на тешко достапни места.

● Се користат керамички грејачи со висока температура и канал од не'рѓосувачки челик за да се обезбеди издржливост.

未 标题 -4

 • карактеристики
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

● Моќен греен елемент од 2000 вати за висока работна температура.

Front Предниот прстен што се отстранува овозможува работење на тешко достапни места.

● Безбедна употреба без раце за бројни работни места благодарение на стабилната стационарна позиција.

● Идеално за отстранување на боја и налепници, депилација со ски и депилација, дезинфекција на кафези со животни, осветлување скари и многу повеќе. ● Двојно изолиран за безбедносно работење.

1610 说明书

спецификации
R1610R1610
про_01230V / 50Hz230V / 50Hz
про_021800W1800W
недефиниранSTAGEⅠ / STAGEⅡ / STAGEⅢSTAGEⅠ / STAGEⅡ / STAGEⅢ
недефиниран50 ℃ / 380 ℃ / 58050 ℃ / 380 ℃ / 580
недефиниран250L / min 300L / min 500L / мин250L / min 300L / min 500L / мин

про_06

про_07

про_08

54х39х29см / 8 парчиња (кутија во боја)

12/13 кг (кутија во боја)

3680/7610/8920 парчиња (кутија во боја)

64.5х33х31см / 6 парчиња (БМЦ)

15 / 16.5 кг (BMC)

2496/5268/6180 парчиња (BMC)

додатоци
 • недефиниран

  Пакување

 • недефиниран

  Млазница за заштитно стакло

 • недефиниран

  Млазница за рефлектор

 • недефиниран

  Намалувачка млазница

 • недефиниран

  Рамна млазница

 • недефиниран

  Стругалка и рачка

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран


 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com