+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>автомобилски>Топлина пиштол

R1680
1

Пиштол за топол воздух со тешка моќност 2000W со поставки за променлива температура (50 ℃ -600), ПВЦ што се намалува, Боја за отстранување-R1680

Front Предниот прстен за отстранување овозможува работење на тешко достапни места.

● MFCT и LCD панелот обезбедува точна контрола на температурата и протокот на воздухот.

未 标题 -4

 • карактеристики
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

Settings 3 поставки на прекинувачот за да дефинирате различна температура и волумен на проток на воздух за различни апликации, заштедувајќи извори на енергија во Максимум.

● Користење на високотемпературен керамички грејач и канал од не'рѓосувачки челик за да се обезбеди издржливост.

Design Ергономичен дизајн, удобно работење.

Front Предниот прстен што се отстранува овозможува работење на места што можат да се достигнат.

1680 说明书

спецификации
R1680R1680
про_01230V / 50Hz230V / 50Hz
про_022000W2000W
недефиниранSTAGEⅠ / STAGEⅡ / STAGEⅢSTAGEⅠ / STAGEⅡ / STAGEⅢ
1608084604188494.pngладен воздух / 50-600 ℃ / 50-600ладен воздух / 50-600 ℃ / 50-600
недефиниран500L / min 300L / min 500L / мин500L / min 300L / min 500L / мин

про_06

про_07

про_08

54.5х38х28см / 8 парчиња (кутија во боја)

12/13 кг (кутија во боја)

3680/7610/8920 парчиња (кутија во боја)

64.5х33х31см / 6 парчиња (БМЦ)

15 / 16.5 кг (BMC)

2496/5268/6180 парчиња (BMC)

додатоци
 • недефиниран

  Пакување

 • недефиниран

  Млазница за заштитно стакло

 • недефиниран

  Млазница за рефлектор

 • недефиниран

  Намалувачка млазница

 • недефиниран

  Рамна млазница

 • недефиниран

  Стругалка и рачка

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран


 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com