+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>Реновирање на Wallид и сликарство>Распрскувач за висок притисок

R9303

Пиштол за прскање со електричен лак за прскање, машина за прскање под висок притисок, пиштол за прскање со моќност од 3000 PSI 850W-R9303

未 标题 -4

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

OW КОНТРОЛЕН ТЕК НА БОЈАТА: Целосно прилагодлив притисок за да ви овозможи крајна контрола на протокот на боја за која било големина на проектот.

PA СПАРИРАЈТЕ БОЈА НЕПОТРЕБЕНА: Клипна пумпа од не'рѓосувачки челик ProX ви овозможува да прскате боја неинтетирана при висок притисок.

● СПРЕЈ ДИРЕКТНО ОД КОШАТА ЗА БОЈА: Флексибилната цевка за вшмукување ви овозможува да прскате директно од кофа со боја од 1 или 5 литри.

● СПРЕЈТЕ ПОВЕЕ ПРОЕКТИ СЕКОЈА ГОДИНА: Препорака за годишна употреба е до 300 литри годишно.

● БРЗО И ЛЕСНО ЧИСТЕЕ: Адаптерот PowerFlush се поврзува со црево за градина за брзо и лесно чистење.

● ИДЕАЛНО ЗА МНОГУ ПРИКАЗНИ ДОмови: Може да издржи до 150 стапки црево за боја што ви овозможува дополнителен дострел за вашите работни места.

● Продолжение со прскање: Совет за прекинувач RAC IV ви овозможува да го свртите врвот кога е запушен за да не прскате.

Видео

спецификации
R9303
про_01230V / 50Hz
про_028500W
недефиниран2100ml / мин

про_06

про_07

про_08

40 × 40 × 50 см / 1 парчиња (кутија во боја)

21/22 кг (кутија во боја)

350/725/850 парчиња (кутија во боја)

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • app03
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com