+-86 17769937566

EN
сите категории

Дома>Производи>автомобилски>Полирање

R7181
1
2

900W Вертикален полирач 180мм подлога, променлива брзина, полирање на автомобили-R7181

1606975649218025.png

 • карактеристики
 • Видео
 • спецификации
 • додатоци
 • сценарио за апликација
 • контактирајте не
карактеристики

Speed ​​Прилагодлива брзина од 600 до 2000 вртежи во минута.

● Безбеден прекинувач за вклучување / исклучување со копче за заклучување за континуирано работење.

Function Мека функција за стартување и постојана контрола на брзината и мазно појавување на работната површина.

Br Четки со надворешна пристапност за поголема употребливост и подолг век на траење на моторот.

Design Дизајнот на ергономијата со мек зафат овозможува удобно работење.

7181 说明书

Видео

спецификации
R7181
про_01230V / 50Hz
недефиниран900W
про_03600-2000rpm
недефиниран180mm

про_06

про_07

про_08

46 × 38 × 30 см / 4 парчиња (кутија во боја)

15/16.5 кг (кутија во боја)

3120/6464/7580 парчиња (кутија во боја)

додатоци
 • 1608167222114897.jpg

  Волнена хауба за руно Подлога за зафат

 • недефиниран

  Странична рачка

 • 1608167274920772.jpg

  Рачка „G“ (опционално)

 • 1607481271487955.jpg

  Шестоаголен клуч за шипки

 • 1608167305355725.jpg

  завртки

сценарио за апликација
 • недефиниран
 • недефиниран
 • недефиниран
                       
преземете ја нашата понуда во PDF формат
                               

нашиот целосен опсег е создаден во формат PDF!


СИМНИ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не на телефон или е-пошта. Ве охрабруваме да ја користите формуларот за контакт!

 • Југо-источна индустриска зона, улица Шукси, округ Вуи, hejеџијанг
 • +-86 579 87869210-
 • +-86 17769937566
 • burley@burleytools.com